Friday, April 17, 2009

Twoje dziecko jest inteligentne - Markova Dawna, Powell Anne

Twoje dziecko jest inteligentne - Markova Dawna, Powell Anne Autorki - doświadczone nauczycielki, konsultantki do spraw nauczania, terapeutki, a przede wszystkim matki - próbują zmienić głęboko zakorzenione fałszywe myślenie o zdolnościach dzieci i ich umiejętnościach uczenia się. Uważają, że każde dziecko jest inteligentne, każde może osiągnąć sukces, trzeba tylko odkryć, co je interesuje, w czym jest dobre, czego uczy się łatwo i chętnie, a czego nie potrafi - i dlaczego.
Radzą, jak rozpoznać umysł dziecka i jak go rozwijać wykorzystując wrodzone skłonności, jak poszerzać wiedzę o indywidualnych metodach uczenia się i jak pomóc dzieciom, które już przekonano, że są tępe, niezdolne, nic niewarte tylko dlatego, że słowa powoli przychodzą im na myśl albo wiercą się, gdy muszą długo siedzieć. Prezentują konkretny plan działania, który nie wymaga ani większych nakładów finansowych, ani skomplikowanych testów, ani nowych pomocy naukowych - jedynie woli odmiany i odwagi, by fundamentem procesu edukacji uczynić współuczestnictwo nauczycieli, uczniów i rodziców.

Twoje dziecko jest inteligentne - Markova Dawna, Powell Anne


Podręcznik administratora bezpieczeństwa teleinformatycznego - Liderman Krzysztof

Podręcznik administratora bezpieczeństwa teleinformatycznego - Liderman Krzysztof Współczesne zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego, oprócz ogólnie znanych zagrożeń ze strony wirusów, robaków, hakerów etc. zostało również w pewnym stopniu wymuszone przez regulacje prawne. Wejście w życie chociażby takich ustaw jak „o ochronie informacji niejawnych” czy „o ochronie danych osobowych” oraz związanych z nimi rozporządzeń sprawiło, że w wielu firmach i organizacjach pojawili się pełnomocnicy ds. ochrony informacji niejawnych, administratorzy systemów, administratorzy bezpieczeństwa informacji etc. Często pełnią oni te funkcje dodatkowo do swoich zasadniczych obowiązków służbowych, a mianowanie ich jest niejednokrotnie przypadkowe lub wynika z chwilowego braku obciążenia innymi zadaniami. Obarczone takimi dodatkowymi obowiązkami osoby muszą borykać się z niejednoznacznością zapisów ustaw i rozporządzeń, nieprecyzyjną, nieraz nową dla nich terminologią, pogmatwanymi zakresami kompetencji i odpowiedzialności, zagadnieniami z zakresu metod formalnych (np. analizy ryzyka), informatyki (np. który producent dostarcza najlepsze oprogramowanie antywirusowe?) i zarządzania. Książka była pisana z myślą przede wszystkim o tych osobach. Może być zatem przydatna dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (pełnomocników ds. bezpieczeństwa, administratorów systemów etc.), kadry kierowniczej działów teleinformatyki, jak również, w pewnym zakresie, wyższej kadry menedżerskiej chcącej wyrobić sobie pogląd na zakres niezbędnych przedsięwzięć związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym. Można ją także polecić studentom, którzy w programie studiów mają przedmioty związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym. Książka zawiera m.in. szczegółowy opis sprawdzonej w praktyce, autorskiej metodyki LP–A przeprowadzania audytu z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Podręcznik administratora bezpieczeństwa teleinformatycznego - Liderman Krzysztof